Çocuk Ve Bebek Sağlığı

Yenidoğan Bebek Nasıl Yıkanır?

bebek yikama 19 Yenidoğan Bebek Nasıl Yıkanır?

Yenidoğan Bebek Nasıl Yıkanır?

Yeni ebeveynler için, yeni doğmuş bir bebeğin nasıl yıkanacağı konusu oldukça meraklıdır ve yeni doğmuş bir bebeğin banyosu heyecan vericidir. Peki, Yenidoğanlar nasıl yıkanır ve bebek banyosu neden bu kadar önemlidir?

Yeni Doğmuş Bir Bebek Nasıl Yıkanır?

Tabii ki, yeni doğmuş bir bebeği yıkarken, yetişkinler veya  çocuklar veya yetişkinler yıkarken olduğundan daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü cildi su, sabun, ıslak kumaş gibi yüzeylerle henüz tanışmamış bir bebek olarak, her dokuyu çok fazla endişelendirir, korkar, hisseder. Bu yabancı dünyanın her detayı onun için biraz şaşırtıcı. Öte yandan, cildi rüzgardan, (sıcak veya soğuk) sudan, Sudaki maddelerden ve rahimde olduğu zaman çok daha fazla korunuyordu, şimdi çok hassastı.

Bu duyarlılığın geçmesi için biraz zamana ihtiyacı var. Bu eksende düşünerek bebek banyosuna yaklaşmak, cildiyle temas edeceğinden korkacağını ve diğer yandan cildinin çok hassas olduğunu bilmek gerekir.Yenidoğanlar nasıl yıkanır, size biraz anlatalım …

Yeni doğmuş bir bebeği yıkarken nelere dikkat edilmelidir tabii ki, yeni doğmuş bir bebeği yıkarken, yetişkinler veya çocuklar veya yetişkinler yıkarken olduğundan daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü cildi su, sabun, ıslak kumaş gibi yüzeylerle henüz tanışmamış bir bebek olarak, her dokuyu çok fazla endişelendirir, korkar, hisseder. Bu eksende düşünerek bebek banyosuna yaklaşmak, cildiyle temas edeceğinden korkacağını ve diğer yandan cildinin çok hassas olduğunu bilmek gerekir.Yenidoğanlar nasıl yıkanır, size biraz anlatalım …

Yeni Doğmuş Bir Bebeği Yıkarken Nelere Dikkat Edilmelidir

İlk olarak, banyoyu hazırlayın, bebeği değil, böylece soğumaz.Banyoyu hazırlayın, bebeği değil, böylece soğumaz.
Bebekleri yıkamak için ilk 6 ay boyunca bebek küvetlerinin kullanımı oldukça pratiktir. Bu küvetler sadece kullanımı için ayrıldığından, yetişkinlerin yıkandıkları duşlar ve küvetler ve duşlar mikropları yakalamaları engellenir. Yetişkinlerin yıkandıkları duşlar ve küvetler ve duşlar ‘ dan mikropları yakalamaları engellenir, çünkü bu küvetler sadece kullanımı için ayrılmıştır. Bebek küvetleri içinde kontrol etmek de daha kolaydır. Çünkü banyo zeminindeki seramik yüzeylere düşmek büyük bir endişe yaratıyor

Bu yüzden bir bebek küveti satın almanızı öneririz. Bebekleri yıkamak için ilk 6 ay boyunca bebek küvetlerinin kullanımı oldukça pratiktir. Bebek küvetleri içinde kontrol etmek de daha kolaydır.Banyo ağları bebek küvetleri ile yenidoğanlar için kullanılır. Bu örgü, bebeği üzerinde yatarak yıkamanıza izin verir. Bu yüzden küvette bebek koymak zorunda değilsin.Küvette bebek koymak zorunda değilsin. Bebeği olası bir boğulma tehlikesinden korursunuz ve kirli su da aşağı doğru akar, böylece bebekle temas etmez.

Banyo ağları, bebek küvetleri olan yenidoğanlar için kullanılır. Bebeği olası bir boğulma tehlikesinden korursunuz ve kirli su da aşağı doğru akar, böylece bebekle temas etmez. Odanın sıcak olduğundan ve açık kapı veya pencere olmadığından emin olun.Dirseğinizi suya sokarak yeni doğmuş bir bebek için banyo suyunun sıcaklığını ölçün. Dirseğin derisi ince ve hassas ve ince , eğer yanarsa, su sıcaktır. Tabii ki, banyo suyunun sıcaklığını ölçen termometreleri de kullanabilirsiniz.

Yani bebeğin üşümeyeceğinden ve yanmayacağından çok daha eminsin.Bebeğin üşümeyeceğinden ve yanmayacağından çok daha eminsin. Dirseğinizi suya sokarak yeni doğmuş bir bebek için banyo suyunun sıcaklığını ölçün. Bebeğin üşümeyeceğinden ve yanmayacağından çok daha eminsin.
Banyo suyunu hazırladıktan sonra bebeğin havlusunu yakınına yerleştirin.

Yeni doğmuş bir havlu olarak pamuklu bir bez kullanmak tercih edilmelidir.Bebeğin ilk banyosunda herhangi bir şampuan, sabun kullanılması önerilmez. Ancak daha sonra neonatal şampuan ve neonatal sabun kullanılabilir./ Daha sonra neonatal şampuan ve neonatal sabun kullanılabilir. Bu ürünler yeni doğan bebeğin hassas cildi için özel olarak geliştirilmelidir.
Ve bebeğin banyodan sonra giyeceği her şeyi hazırlayın.Kolayca ve hızlı bir şekilde giyinebilmeniz için yerleştirin.

Banyo, yenidoğan şampuanı ve havlular kullanıma hazırsa, bebeği temizleyebilir ve banyoya götürebilirsiniz.Banyo, yenidoğan şampuanı ve havlular kullanıma hazırsa, bebeği temizleyebilir ve banyoya götürebilirsiniz.
Bebeği çıplak olarak ağa koyun ve bir elinizle tutun. Diğer elinizle yıkayın. Yanınızda bir asistanınız varsa, işler daha kolay olacaktır, ancak yeni doğan bebeği tek başına yı

kayabilirsiniz.
Yeni doğan bebek şampuanları gözleri yakmaz, ancak yine de onları bebeğin yüzüne getirmemeye çalışın ve çok az miktarda (büyük bir mercimek tanesinin büyüklüğü) kullanın.
Banyodan sonra bebeği kurutun ve cilde masaj yaparak bebek yağı uygulayın. Bebek masajı ile bebek yağı, bebeğin rahatlamasına, uykuya hazır olmasına ve cildi nemlendirmesine yardımcı olur ve gaz çıkarma işlemine yardımcı olur.
Yeni Doğan Bebekleri Ne Zaman Yıkamalı?
Yeni doğan bebekler genellikle doğumdan sonra sağlık görevlileri tarafından yıkanır. Ayrıca evde yıkamaya devam edebilirsiniz. Aslında, bebek doğru koşulları sağlayarak soğuk algınlığı olmadan yıkanabilirse, rahatlaması ve gelişimi için her gün yıkanması önerilir./ Bebek doğru koşulları sağlayarak soğuk algınlığı olmadan yıkanabilirse, rahatlaması ve gelişimi için her gün yıkanması önerilir.

Yenidoğan Bebek Banyosu İçin Gereksinimler
Şu anda, yeni doğmuş bir bebek banyosu için ihtiyaçların listesi uzayıp gidiyor. Bu ürünleri alarak bebeğinizi rahat ve hoş bir şekilde yıkayabilirsiniz. Her ürün zaten bebek banyosunu daha kolay hale getirme ihtiyacından doğmuştur. Ama bu ürünleri alamıyorsanız çok fazla endişelenmeyin.|Bu ürünleri alamıyorsanız çok fazla endişelenmeyin. Bebeğin soğuk olmayacağı bir ortam, elinizden kayma ve düşme / düşme ve kayma olasılığına izin vermeyen bir banyo düzeni ve temiz malzemeler yeterlidir. Yeni doğmuş bir bebeğin banyosu için neyin gerekli olduğunu aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:|şu anda, yeni doğmuş bir bebek banyosu için ihtiyaçların listesi uzayıp gidiyor. Her ürün zaten bebek banyosunu daha kolay hale getirme ihtiyacından doğmuştur. Yeni doğmuş bir bebeğin banyosu için neyin gerekli olduğunu aşağıdaki gibi listeleyebiliriz:

Bebek küveti
Kulplu bir su kabı
Bebek küveti net (daha iyi bir yedek var).
Bebek banyo havlusu.
Yeni doğan bebek kuru bez.
Yeni doğan bebek şampuanı.
Yeni doğan bebek sabunu.
Bebek tarağı.
Bebek lifi.
Banyo suyu için termometre.
Banyodan sonra bebek losyonu.
Bebek masajı banyo ve banyodan sonra bebeği rahatlatın. Benzini çıkarmasına ve rahatlamasına yardımcı olur. Giyindikten sonra emzirmek çok iyi olacak ve gazı çıkardıktan sonra onunla oynayın ve uyutun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir