Genel

Günlük Ped Iyi mi Kullanılır?

gunluk ped nasil kullanilir 5ff66ffa03716 11 Günlük Ped Iyi mi Kullanılır?

Günlük pedlerin vajinal enfeksiyonlara zemin hazırladığı ve hanım sağlığı mevzusunda zararları olduğu mevzusunda halk içinde doğru malum hatalar söz mevzusudur. Güvenilir olun yapılmış pek oldukca bilimsel çalışmalarda günlük pedlerin enfeksiyonlara zemin hazırlamadığı ve vajinal florayı bozmadığı gösterilmiştir. Günlük pedler saydam vajinal akıntıları emecek şekilde dizayn edilmişlerdir ve doğru kullanıldığında günlük pedler vajinal iritasyona niçin olmaz. 

Günlük pedlerin ince ve emilebilen yüzeyi cildin kuru kalmasını sağlar ve genital bölgenin temiz olmasını sağlar. Günlük pedler dermatolojik testlerden geçmiş olduğu için günlük kullanım için de son aşama güvenlidir. Bu pedlerin kullanımı bir tek düzgüsel vajinal saydam akıntılar için değildir. Bilhassa saydam akıntıların doğrusu sıra spor yaparken vücudun ve genital bölgenin aşırı terleme yada seyahat esnasında daha ferah sezmek için tercih edilebilir. Tane periyodu öncesi ve sonrasında da sıkça kullanılır. Ek olarak hamilelik döneminde artan akıntılar için günlük ped doğru kullanıldığında yaşamı kolaylaştıran bir çözümdür.     

Günlük pedler hijyenik pedlere nazaran oldukca daha ince ve kanatsız olarak tasarlanır. Akıntı yoğunluğuna nazaran değişik boyutlarda günlük pedler vardır. Günlük akıntılar için en ince boyuttaki günlük pedi tercih edebilirsiniz.

Bu pedler doğru kullanıldığında herhangi bir yan etkiye niçin olmaz. Günlük ped değişiklik yapma sıklığı kişiden kişiye nazaran değişebilir sadece averaj 3-4 saat içinde değiştirilmelidir.

Günlük pedler nefes alan yapıda oldukları ve pamuk oranı yüksek olarak üretildikleri için vajinanın florasını bozmazlar. 

Vajinal enfeksiyondan korunmak adına; genital bölgenin nemli kalmaması gerekir. Nemli kalırsa başta mantar olmak suretiyle öteki mikroorganizmaların büyümesine zemin hazırlar. Vajinal duş yapılmamalıdır. Dar giysilerden kaçınılmalıdır. Wc sonrası temizliğin önden arkaya doğrusu vajinadan makata doğru yapılması gerekir ve pamuklu iç çamaşır tercih edilmelidir.  

Tahriş edici maddelerden uzak durulmalıdır. Yüksek ph’lı hijyenik ürünler genital bölgenin düşmanlarıdır. Dermatolojik olarak kontrol edilmiş ürünler ise güvenli bir halde kullanılabilir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir