Genel

Mesane Zayıflığı İle İlgili Doktora Görünmek

mesane zayifligi ile ilgili doktora gorunmek 600641fc2107f 11 Mesane Zayıflığı İle İlgili Doktora Görünmek

Mesane zayıflığı ile ilgili doktora görünmekten çekinmeyin!


Bu mevzu hakkında konuşmak fazlaca utanç verici olabilir yada tedavi olabileceğiniz bile aklınıza gelmemiş olabilir.  Fakat bilmelisiniz ki mesane zayıflığı ile ilgili olarak bir doktora görünmek çözüm bulmanıza ve yaşam kalitenizi arttırmanıza destek olabilir.

 

Sizi neler bekliyor?

Mesane zayıflığı ile ilgili konuşmak size zor gelebilir. Bu yüzden doktorunuzu daha çok sual sormaya teşvik etmek için söze, “Artık wcye fazlaca daha sık çıkıyorum” diyerek başlayın. Doktorunuz size birkaç sual sormuş olacaktır: “Ne süre idrar kaçırıyorsunuz?” ve “Ne sıklıkta wcye gidersiniz?” sorularından sonrasında fizik muayene için uzanmanız ve öksürmeniz gerekecek, böylece doktorunuz karın hareketlerinizi ve pelvik tabanınızın sıkılığını denetim edebilecek.

Teşhis

Muayene bittikten sonrasında doktorunuz, idrar kaçırma durumunuzun kas zayıflığına bağlı (idrara çıkmanız gerektiğinde, sadece wcye gidemeden idrar kaçırdığınızda) yada stres tipi (öksürme, hapşırma yada gülme esnasında idrar kaçırma) yada her iki durumun da içeren bir idrar kaçırma olup olmadığını söyleyecektir.

Doktorunuzla mesane zayıflığı semptomları hakkında konuşmak beraber çözüm aramanıza destek olacaktır. Pelvik taban egzersizlerinden mesanenin tekrardan eğitimine yada ilaç tedavisine kadar çeşitli çözümler vardır ve doktorunuz sizinle bu çözümler hakkında konuşacaktır. Hangi çözüme karar verirseniz verin, karar verirken sizi destekleyecek idrar kaçırma ürünleri olduğuna güvenli olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir