Kadın Sağlığı

Regl döneminde 0 mesele ve rahatlık için 5 ipucu

regl doneminde 0 sorun ve rahatlik icin 5 ipucu 5fd03c1b9d81e 19 Regl döneminde 0 mesele ve rahatlık için 5 ipucu

Regl döneminde 0 mesele ve rahatlık için 5 ipucu

Tamamımız regl oluyoruz ve evet her ne kadar her ay olsak da kimi zaman hiçbiri birbirine benzemiyor ve daha iyi duymak için desteğe ihtiyacımız olabiliyor. O zamaaan, Yeni Orkid Platinum’dan 5 ipucu başlasın!

1. Yediklerinize dikkat edin 

Kalsiyumun regliye tesiri: Meydana getirilen araştırmalar kalsiyum açısından varlıklı bir diyetin, regl öncesinde, esnasında ve sonrasındaki duygu bozukluklarını azalttığını kanıtlıyor.

Kalsiyum En Fazla Hangi Besinde Bulunur?
Susam, badem, incir, süt ürünleri, somon mercimek, portakal, lahana, balkabağı, ıspanak kalsiyum açısından oldukça varlıklı besinlerdir. Eğer hayvansal ürün tüketmiyorsanız, bamya, brokoli, roka şeklinde sebzeler ve mercimek, soya fasulyesi şeklinde bakliyatlarda da iyi oranda kalsiyum bulunuyor.

Gelelim regl döneminde beslenmenin öteki eğer olmazsa olmazına: Sıhhatli beslenmek…

Peki bu ne demek? Regl döneminde rahat duymak için kızartmalardan ve abur cuburlardan uzak durmak gerekiyor. Vücudunuzun iyi bakılmaya gerekseme duyduğu regl süreci sıhhatli beslenme alışkanlıkları edinmek için size bir fırsat bile sunuyor. Sıhhatli ve daha sık beslenin, bundan dolayı bu metabolizmanızı hızlandırmaya ve yorgunluğu üzerinizden atmaya destek olacaktır. Vitamin açısından varlıklı, gaz yapmayan ve taze ürünler tüketin. Kucak dolusu sebze ve meyve yiyin.

2. Egzersiz, yoga, pilates, meditasyon
Reglin yoğun olduğu günlerde egzersiz yapmak size acayip gelse de tertipli meydana getirilen adım atma ve yoga şeklinde hafifçe egzersizler 1-2 ay sonunda regl kramplarını azaltabilir ve kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlayabilir. Karın bölgenize baskı tatbik eden egzersizlerden kaçının.

Meditasyonla ise kimi zaman düşünerek yada sporla çözemediğiniz, ısrarla aklınızı kurcalayan düşüncelerden uzaklaşabilir, daha rahat ve dingin hissedebilirsiniz. Meditasyon, hoşgörü gücünüzü artırır ve regl sancılarını ve ruh hali değişimlerini denetim edebilmenizi yada bunlarla başa çıkabilmenizi sağlar.

3. Isı 
Sıcaklığı bir tek ısı olarak algılamayın. Sevgi, en sevdiğiniz içecek (örneğin sıcak çikolata…) sizi mutlu ve ümitli hissettirecek kitaplar, hobiler, filmler ve elbet dostlar… Sıcaklığı regl döneminde bir tüm olarak düşünebilirsiniz kısacası 

Tüm bunlara ek olarak fizyolojik olarak da sıcak hissetmeniz mühim. Örnek olarak klasik bir tavsiye: Sıcak su torbası. Fakat direkt karın ve üreme organlarının olduğu bölgeye konmaması gerekiyor. Bacaklarınıza koyabilir, arada sırada sarılabilirsiniz.

Ilık duş da regl sancılarını hafifletebiliyor. Doğrusu ısı ile regl sancısı çeken kişiler üstünde meydana getirilen birçok araştırma, ısının regl ağrılarını hafiflettiiğini gösteriyor. Kendinizi fazlaca fazla sıcağa maruz bırakmamak kaydıyla ısı kullanarak regl sancılarını hafifletip daha rahat edebilirsiniz.

4. Su tüketimi
Ilık su içerek kendinizi daha zinde hissedebileceğinizi biliyor muydunuz? Araştırmalar, kronik yorgunluğu olan kişilerde ılık su tüketiminin etkili ve güvenli bulunduğunu gösteriyor.

Kulağa acayip geliyor fakat regl döneminde ılık su içmek kan dolaşımını hızlandırarak sancıları azaltıyor. Ek olarak marul, salatalık, karpuz ve çilek şeklinde su yoğunluğu fazla olan yiyecekler tüketebilir; değişik nebat çaylarını deneyebilirsiniz.

5. Masaj ve aromaterapik yağlar 
Hiçbir tesiri olamayacağını düşünseniz bile lavanta yada limon otu yağlarının görkemli kokusunda yitmek, hayallere dalmak istemez miydiniz?

Kaldı ki asla tesiri yok değil. Meydana getirilen araştırmalar bilhassa regl sancılarının yönetiminde masaj yağları ile hafifçe karın masajının ileri düzey sancıları hafifletmede tesiri bulunduğunu gösteriyor.

Bizlerden ipuçları bu şekilde! Şimdi pedi değil, korumayı hissetmenizi sağlayacak olan 5x rahatlık ile tanışma vakti! 0 sızıntı, 0 toplanma, 0 koku YENİ Orkid Platinum’da. Ürün hakkında daha çok informasyon için ürün sayfasına göz atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir